?‍?Правильний догляд за керамічним, вугільним грилем

Вугільний гриль – мрія багатьох гурманів. Не тільки тих, хто обожнює м’ясні страви, а взагалі всіх гурманів. Адже цей пристрій допомагає готувати практично будь-які страви, аж до випічки, супів і десертів. Але найпопулярнішими, все-таки, на сьогоднішній день залишаються саме м’ясні страви і запечені овочі, фрукти. Тобто, те, що в процесі приготування укладається безпосередньо на решітку гриля.

І ось, гриль придбаний, встановлений і вже випробуваний в роботі. Але раптом несподівано з’являється питання: а як доглядати за грилем? Адже в камері згоряння залишається досить багато попелу, решітка «пригорає», на ній видно залишки їжі і так далі. Що з усім цим робити? Тож не дивно, що люди, які стикаються з такою ситуацією вперше, перебувають у легкій розгубленості. Одні не роблять нічого, вважаючи, що «і так зійде», інші починають імпровізувати, допускаючи помилки, які можуть критично позначитися на функціональності і стані пристрою. Треті шукають інформацію про те, як доглядати за вугільним грилем правильно. Ми ж хочемо відзначити: кожному, хто купив гриль, слід знати про основні правила його обслуговування. Про це – нижче.

Догляд за вугільним грилем: основні правила

Весь процес зводиться до трьох простих моментів:

  • – очищення піддону від попелу;
  • – очищення і змазування решітки гриля;
  • – зберігання агрегату в відведеному для цього місці.

Розберемося з усім цим більш детально

Очищення гриля від попелу. Більшість моделей грилів мають відсік для попелу. Тобто, по закінченню процесу готування досить дочекатися, поки гриль, і жар в ньому, повністю охолонуть. Потім, за допомогою лопатки, забрати весь попіл та витрусити його.

Очищення решітки гриля і її змазування. Це, мабуть, найскладніший етап. Але він стане набагато простіше і зрозуміліше, якщо ви будете слідувати наведеним тут радам!

Перше. Решітка легко знімається з поверхні гриля. Скористайтеся цією можливістю. Піднесіть її під проточну теплу воду. Нехай прилипщі залишки їжі розм’якнуть. Потім, використовуючи звичайну кухонну губку, добре вимийте решітку. Не застосовуйте в цьому процесі агресивні миючі засоби! Це шкідливо для здоров’я і потенційно небезпечно для покриття решітки. Також не застосовуйте кухонні металеві їжачки. Вони можуть пошкодити решітку, і їжа буде приставати до неї ще сильніше. А ось трохи соди на губку, перед тим, як приступити до миття, можна покласти.

Друге. Якщо ви не хочете знімати решітку, або вона не може бути демонтована, очистіть її прямо на грилі. Для цього зробіть наступне:

  • – покладіть в гриль зовсім небагато вугілля, розпаліть його;
  • – закрийте його, разом з решіткою,  на кілька хвилин, щоб вона встигла розігрітися;
  • – візьміть спеціальну щітку для гриля, та з легкістю очистіть решітку, адже коли вона пропалена, все добре відходить.

Третє. Решітку потрібно змащувати перед початком приготування продуктів, які будуть безпосередньо з нею контактувати. Відмінно підійде оливкова або соняшникова олія. Деякі експерти рекомендують змащувати решітку оразу після її очищення. Інші кажуть, що не варто цього робити, адже до того моменту, поки гриль знову буде використовуватися, масло на ній постаріє, воно буде гірчити і видавати в процесі смаження специфічний запах. Це, в свою чергу, негативно позначиться на якості страви.

Ми ж рекомендуємо:

  • – змащуйте решітку після її очищення (використовуйте спеціальну силіконову щітку або чисту серветку, змазування запобіжить корозію металу);
  • – і змащуйте її перед початком готування (старе масло слід ретельно витерти серветкою).

Процес гасіння гриля:

Якщо ви вже все посмажили, але гарячого вугілля залишилось досить багато – не проблема! Ви можете закрити всі отвори в грилі, таким чином повітря не поступає, вугілля гасне і його можно використовувати наступним разом знову. В випадку якщо ви спішите, немає часу чекати покі вугілля погасне, а вам треба  загрузити гриль наприклад в машину, потрібно його буде дістати за допомогою металевих щипців та лопатки, скинути в товсте металеве відро, або на землю та затушити за допомогою води.

Увага !В жодному разі не гасіть вугілля водою, коли воно в середині гриля, це може привести до тріщин в кераміці.

Зберігання вугільного гриля.

Стаціонарні грилі не потребують особливого зберігання, так як вони знаходяться під накриттям взимку і влітку. В Будинках найчастіше експлуатуються невеликі грилі, які є портативними. Їх краще прибирати в затишне місце кожного разу до наступної експлуатації, щоб вони не піддавалися впливу атмосферних чинників. Особливо це стосується металевих агрегатів. Перед тим, як сховати гриль, всі металеві частини бажано змастити оливковою або соняшниковою олією, щоб виключити появу корозії.

Зверніть увагу! Очищати гриль від попелу рекомендовано в міру заповнення резервуара. Тобто, кожен раз це робити не обов’язково. Природно, якщо у вас є можливість (час і бажання), то краще робити це регулярно.

Категорії:
Grills & BBQ, Поради
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email

Всі результати пошуку